top of page

Освітні програми, що реалізуються в закладі освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою

Відповідно до п.19 ч. і ст.1 Закону України «Про освіту» освітня програма визначається як єдиний комплекс освітніх компонентів (предметів вивчення, дисциплін, індивідуальних завдань, контрольних заходів тощо), спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання.

Згідно ч.4 ст.23 Закону України «Про дошкільну освіту» освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу дошкільної освіти та затверджуються його керівником.

  

 Базовий компонент дошкільної освіти ― це Державний стандарт дошкільної освіти України, який реалізується програмами та навчально-методичним забезпеченням, що затверджуються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

( У ньому зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років; сумарний кінцевий показник набутих дитиною компетенцій  перед її вступом до школи.)

У 2018 – 2019 навчальному році інваріантна cкладова Базового компонента  забезпечується  програмою "Українське дошкілля".

                             

Програма розвитку дитини дошкільного віку «УКРАЇНСЬКЕ ДОШКІЛЛЯ» .

e5f5504c15fbb277b35b37e6b34f9a0c.jpg

«Впевнений старт» – нова редакція освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку якій надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (лист МОН України від 01.08.2017 №1/11-7684) . Над програмою працював авторський колектив: Гавриш Н. В., Піроженко Т. О., Рогозянський О. С., Хартман О. Ю., Шевчук А. С., за загальною науковою редакцією професора Піроженко Т. О.

Це якісно новий документ, розроблений для забезпечення успішного розвитку дитини на перед шкільному етапі життя. Основним концептуальним принципом програми є діяльнісний підхід. Матеріал програми узгоджений із положеннями Базового компонента дошкільної освіти, він сприятиме створенню фундаменту успішності дитини в умовах Нової української школи та спрямований на реалізацію особистісно-орієнтованої моделі освітнього процесу. Головною метою діяльності вихователя визначено змістовну організацію життєдіяльності дошкільників у специфічних видах дитячої діяльності.

Оновлена програма містить чітко визначені освітні завдання, що структуровані за такими видами дитячої діяльності:

  • комунікативна;

  • здоров’язберігальна й рухова;

  • пізнавально-дослідницька (у світі предметів, у світі людей, у світі природи;

  • елементарні математичні уявлення, досліди та експерименти);

  • мовленнєва;

  • ігрова;

  • господарсько-побутова;

  • художньо-естетична;

  • а також завдання з особистісного розвитку. Окремими розділами подані характеристика психологічної зрілості дошкільника, показники засвоєння програми, поради для батьківдітейстаршогодошкільноговіку. Зміст програми не переобтяжений методичними порадами, уточненнями, рекомендаціями, переліками вправ, ігор тощо та передбачає свободу професійної діяльності вихователів у виборі форм, методів, засобів у реалізації освітніх завдань. Програма містить додатки, що допоможуть педагогам організувати продуктивну взаємодію з вихованцями.

Для ефективного впровадження у роботі зі старшими дошкільниками програми «Впевнений старт» авторами розробляється повний комплект навчально-методичного забезпечення: методичний посібник «Впевнений старт: книга вихователя», навчальний посібник для дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт: книга дошкільника», альбом «Впевнений старт: альбом для художньо-творчої діяльності». Книга вихователя містить методичні поради, перспективне та календарне планування (за тематичним принципом). Книга дошкільника вміщує розвивальні завдання за кожним розділом програми, вправи з розвитку дрібної моторики, завдання для роботи з батьками вдома та ін. У комплект також входить довідник «Впевнений старт: книга для батьків» – видання просвітницького характеру, що сприятиме активній співпраці педагогів і батьків майбутніх першокласників.

Значний інформаційний контент навчально-методичного забезпечення до програми представлено на інформаційному порталі «vstart.com.ua». Автори пропонують два рівні використання програми: наслідування (за принципом «Роби як Я») та творчий (на ньому вихователь за зразком самостійно конструює день дитини, а згодом – карту активностей тижня).

Формат даної програми передбачає широкі можливості для активізації співпраці родини з фахівцями закладу дошкільної освіти, психолого-педагогічної просвіти батьків вихованців тощо.
002.jpg
bottom of page